REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Verslininko Antano Boso namą savivaldybę paskelbė pastatytu nelegaliai, todėl ruošiasi jį griauti. Bosas nusprendė šia situacija pasinaudoti ir prisiteisti ne tik griovimo, bet ir sodybos statymo išlaidas. 

Verslininko Antano Boso namą savivaldybę paskelbė pastatytu nelegaliai, todėl ruošiasi jį griauti. Bosas nusprendė šia situacija pasinaudoti ir prisiteisti ne tik griovimo, bet ir sodybos statymo išlaidas. 

REKLAMA

Prieš keletą savaičių Lietuvos Aukščiausiajam teismui paskelbus neskundžiamą nutartį, kad žinomas Klaipėdos verslininkas, buvęs Seimo narys Antanas Bosas turės nugriauti savo namą Vilniaus rajone, taika ir ramybe – nekvepia.

Duchnevičius: padarysim pigiau

„Pasamdysim įmonę, kuri nugriaus ir pateiks sąskaitą. – Yra kažkokia suma, kurios prašysit iš valstybės už griovimą? – Aš nežinau, ne aš griausiu, žinau, kiek prašysiu už investiciją“, – tikino verslininkas.

„Įvertinsim sąmatas, manau, kad mes pigiau tai padarytume, nes Antanas Bosas mums gali įvairiausių sąskaitų pateikti, tai įvertinsim, kokios yra rinkos kainos ir tada priimsim sprendimus“, – kalbėjo Vilniaus rajono meras.

REKLAMA
REKLAMA

Robertas Duchnevičius ėmė įtarinėti Antaną Bosą, kad verslininkas gali pasinaudoti griovimo faktu tam, kad iš savivaldos išgręžtų kuo daugiau pinigų.

REKLAMA

„Galvojat, kad gali brangių traktorių prisamdyti griovimui? – Na, pagal tai, kaip jis čia planavo teistis ir teisiasi, tai aš matau, kad jis yra pasiryžęs viskam“, – dėstė meras.

„Nei aš turiu tų auksinių traktorių, nieko, kreipsiuosi į įmonę, kuri tuo užsiima“, – atrėžė A. Bosas.

Savivaldybei – didelis nuostolis

Pagal teismo sprendimą, visus Boso nelegalaus namo Aukštuolės kaime griovimo darbus turi apmokėti Vilniaus rajono savivaldybė. Preliminariai skaičiuojama, kad nušluoti gyvenamąjį namą, klėtį ir pirtį gali kainuoti apie 150 tūkst. eurų. O beveik visą sumą turi padengti Vilniaus rajono savivaldybė.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų savivaldybei būtų didelis nuostolis, jei reikėtų atlyginti žalą, dėl to mes ir nuėjome į teismus“, – paaiškino R. Duchnevičius.

„Savivaldybė išduoda leidimą, o vykdomoji valdžia liepia nugriauti, tai labiausiai nukentėjęs lieka žmogus, aš galvoju, kad jau turėtų baigtis tokie dalykai“, – sakė verslininkas.

Bosui turi būti atlyginta iš mokesčių mokėtojų, tai yra, visų mūsų kišenės, nes statybos leidimą išdavė ir parašą ant jo suraitė Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Vladimiras Makarovas.

„Aš nežinau tos tiesos, kaip pasielgė vienas ar kitas asmuo, kartais gali būti praleidžiama specialiai, žinant ir praleidžiant, o kartais – nežinat ir esant tam tikrom aplinkybėm“, – svarstė Vilniaus rajono meras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis dabar aiškinasi, kaip galėjo atsitikti taip, kad trijų teismo instancijų neteisėtu pripažintas statybos leidimas kažkokiu būdu buvo išduotas Antanui Bosui. O paaiškėjus galimam piktnaudžiavimui žada išieškoti šimtatūkstantines sumas iš atsakingų valdininkų.

„Mūsų tikslas yra įtraukti į šį procesą visas atsakingas institucijas, nes ne tik savivaldybė dalyvauja šiame procese, ir dirbusius asmenis, nes gali būti, kad, kai visi procesai baigsis, kreipsimės dėl žalos atlyginimo“, – teigė R. Duchnevičius.

Teisininkė: gali kainuoti ir 3 mln.

Teisininkė Daumantė Hinz pastebi, kad teismų praktikoje nėra dažni atvejai, kai asmeninę atsakomybę neša neteisėtus statybos leidimus palaiminę asmenys. Be to, tokią atsakomybę reikia įrodyti, o tai nėra paprasta.

REKLAMA

„Šiuo atveju, valstybė atlygina žalą nukentėjusiems asmenims, o tada valstybę atstovaujančios institucijos tarnautojai privalo asmeniškai atlyginti žalą“, – tvirtino teisininkė.

Įrodžius, kad parašus ant neteisėtų statybos leidimų suraitę valdininkai yra kalti, jie turėtų atsakyti iš savo kišenės, bet šiuo metu maksimali išieškoma suma yra juokinga, lyginant su bendromis savivaldybės išlaidomis. Geriausiu atveju gali siekti tik apie 8300 eurų.

„Jeigu tarnautojas tą žalą sukėlė ne tyčiniais veiksmais, tai tokiu atveju atlyginama iki 9 vidutinių valstybės tarnautojų mėnesinių atlygių. Tai nėra labai didelės sumos, kai žinom, kad objektas gali būti ir už 3 milijonus pastatytas“, – kalbėjo teisininkė D. Hinz.

REKLAMA

Prašo atlyginti žalą

Bet tai dar nėra viskas. Bosas nori, kad Vilniaus rajono savivaldybė būtų paspirginta dar labiau. Verslininkas nori prisiteisti patirtas namo ir prie jo esančių statinių statybos išlaidas, siekiančias beveik pusę milijono eurų.

„Aš tai stačiau iš savo lėšų, neėmiau kredito, nemokėjau palūkanų, bet, jei pažiūrėsit į infliacija per 7 metus, ji yra beveik 100 procentų, viskas nuvertėjo dvigubai. Tai tų mano įdėtų pinigų niekas nekompensuos, o jie dar ginčijasi, kad per didelės sumos“, – nepasitenkinimą liejo A. Bosas.

Antanas Bosas piktas: kai pirko šį sklypą, niekas jam nesakė, kad jis turės bylinėtis teismuose ir po to viską nugriauti. Todėl kovos iki paskutinio už kiekvieną savo čia įdėtą eurą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sklypas yra su išduotom statybos sąlygom, su teise statyti sodybą, tai, ką dar žmogus turi žinot pirkdamas sklypą?“ – retoriškai klausė verslininkas.

Statybos Lietuvoje – tarsi kreivų veidrodžių karalystė. Kartais draustiniuose ar šalia jūros kranto lyg niekur nieko dygsta pilys vietoje buvusių dušinių, o eilinis žmogelis tik pabandyk vieną namo kampą bent centimetru pakreipti ne ten, tuoj sulėks krūvos inspektorių su gromatomis ir buldozeriais.

Laidą „TOP 3“ žiūrėkite pirmadieniais–ketvirtadieniais, 21 val. tik per TV3.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TOP 3“.

tv3.lt

Butent ka dar turi zmogus zinot jei yra statybos leidimas... Lai valstybe pati tvarko savo vagis prie ko cia bosas... Bet kas nusipirkęs sklypą su statybos leidimu gali papulti po tuo pačiu
Tikimybė, kad Bosas sklypą gavo patepęs parašų dėliotojus kyšiu, lieka.
Nereikia per kysius itesinti statybu. Ir pramusineti visokiu neteisetu leidimu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų